Zabytkowe monety

W krakowskim salonie numizmatycznym KSN Gibon skupujemy, sprzedajemy i wyceniamy zabytkowe monety srebrne. Nasze bogate zbiory obfitują w numizmaty kolekcjonerskie z różnych epok historycznych. Za monety zabytkowe uznaje się każde numizmaty sprzed 1945 roku. Posiadamy zabytkowe monety numizmatyczne wybite w wielu polskich mennicach, między innymi w Krakowie, Warszawie czy Toruniu, jak również egzemplarze pochodzące z mennic zagranicznych. Dysponujemy monetami obiegowymi i próbnymi, wykonanymi różnymi technikami, z najwyższymi ocenami w skali Sheldona. Szczególnie popularne wśród pasjonatów numizmatyki są monety kolekcjonerskie ze stemplem lustrzanym.

Fachowa obsługa i doradztwo

Dokładamy wszelkich starań, by dzięki swojej ofercie zaspokajać oczekiwania najbardziej wymagających numizmatyków. Wśród naszych obszernych zbiorów każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie. Sklep i salon numizmatyczny Gibon z Krakowa to miejsce tworzone przez ludzi z pasją oraz olbrzymim doświadczeniem w zakresie numizmatyki. Wszystkie, sprzedawane i skupowane przez nas monety, posiadają oznaczenia jakości.

Ponadto, nasi pracownicy udzielą Państwu dokładnych informacji dotyczących poszczególnych egzemplarzy, dzięki czemu nabywając je w naszym sklepie, zyskują Państwo wiedzę niezbędną do oszacowania wartości stworzonej przez siebie kolekcji numizmatyków. Gwarantujemy doskonałą jakość nie tylko w zakresie dostępnych produktów, ale także na każdym etapie współpracy.

Wykrywanie fałszywych numizmatów

Numizmaty sprawdzamy także pod kątem ich autentyczności. To bardzo ważna i wymagająca obszernej wiedzy czynność ze względu na coraz częstsze pojawianie się na rynku numizmatycznym fałszywych egzemplarzy, które z pozoru bardzo ciężko odróżnić od oryginałów. Szczególnie dotyczy to monet zabytkowych, fałszowanych wyjątkowo często z uwagi na ich dużą wartość, a tym samym potencjalnie spory zysk dla osoby dopuszczającej się tego przestępstwa. Podrabianie monet współczesnych jest znacznie mniej opłacalne. Istnieje kilka sposobów na skuteczne wykrywanie fałszerstw, do których należy sprawdzenie, czy:

  • rysunek na monecie odbiega od tego, który jest na oryginale;
  • moneta ma porowatą powierzchnię, niekiedy stanowiącą ślad po odlewie;
  • numizmat posiada sztuczną patynę, która ma ukryć rzeczywisty wiek monety.

Poniżej prezentujemy przykładowe monety dostępne w naszym  antykwariacie numizmatycznym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt. Można się z nami skontaktować telefonicznie, drogą mailową, poprzez formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie lub odwiedzając nas osobiście w siedzibie firmy Gibon w Krakowie.

Kontakt
Dane firmy

Krakowski Salon Numizmatyczny "GIBON"Marek Trybulski

NIP 679 138 26 49, REGON 120157208

konto: PKO SA 17 1240 4650 1111 0010 5354 1012

Adres

ul. Floriańska 40, 31-021 Kraków

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 10:00 - 17:00

Kontakt

tel. 12 429 39 03

kom. 506 147 907

e-mail:

ksn Gibon

Marek Trybulski
Marek Trybulski

profesjonalny numizmatyk i grader

Telefon:

+48 12 429 39 03

506 147 907

E-mail:

Adres:

ul. Floriańska 40,

31-021 Kraków